Na rynku kryptowalut od długiego czasu czołowe lokaty zajmuje Bitcoin i Ethereum. Są to jedne z najpopularniejszych aktywów tego typu, o czym świadczy ich cena. Nic dziwnego, że stanowią interesującą alternatywę dla tradycyjnych papierów wartościowych, ponieważ zwykle pozwalają na osiągnięcie dużo większego zysku w krótkim czasie. Zatem jak kupić Bitcoina lub Ethereum? Czy jest to proste? Przeczytaj i nie miej już więcej wątpliwości!

Bitcoin i Ethereum – kryptowaluty

Kryptowaluty to wirtualne odpowiedniki tradycyjnych pieniędzy. Powstały jako odpowiedź na powracające kryzysy. Zakładają niezależność od rządów, banków centralnych i innych oficjalnych instytucji w celu redukcji ich wpływu na potencjał płatniczy kryptowalut. Z tego wynika ich decentralizacji – można powiedzieć, że są rozsianym po całym świecie systemem komputerowym, który posiada informacje na temat stanu własności każdego użytkownika.

Mechanizm działania kryptowalut opiera się na skomplikowanym systemie informatycznym, który koduje zawarte w nim informacje przy użyciu kryptografii. Umożliwia to utworzenie unikatowych informacji, których nie da się później zmodyfikować. Ślad każdej transakcji jest kodowany w ten sposób i przechowywany w jednokierunkowym łańcuchu bloków, który jest dołączany do dotychczasowych informacji.

giełda kryptowalut

Zakup kryptowalut

Kryptowaluty są całkowicie niematerialnymi aktywami, co oznacza, że nie jesteś w stanie kupić ich w tradycyjny sposób. Aby stać się ich właścicielem musisz dokonać elektronicznej transakcji na giełdzie kryptowalut. Wśród najpopularniejszych giełd należy wymienić Binance, Zondę oraz Coinbase. Jest ich oczywiście wiele więcej – różnią się między sobą wysokością prowizji, dostępnymi parami walutowymi czy innymi parametrami.

Dostęp do giełd kryptowalut możliwy jest przy wykorzystaniu różnych platform inwestycyjnych. Mogą to być aplikacje dedykowane do handlu kryptowalutami oraz inne, które pozwalają również na zakup innych aktywów, takich jak tradycyjne waluty, akcje, obligacje, surowce czy metale.

Bitcoin i Ethereum to jedne z podstawowych kryptowalut, które z pewnością znajdziesz na większości giełd kryptowalut. Jednak przed wyborem odpowiedniej zapoznaj się z jej historią, opiniami użytkowników, poziomem bezpieczeństwa czy tabelą prowizji. Tego typu analiza jest w stanie zaoszczędzić Ci w przyszłości niepokojów, związanych na przykład z potrzebą szybkiego zrealizowania dużej transakcji.

Bitcoin i Ethereum – inwestować czy nie?

Jest to przewrotne pytanie, ponieważ nie dajemy na nie odpowiedzi. Wszystko zależy od Ciebie, Twojej sytuacji finansowej, skłonności do ryzyka czy momentu życiowego, w jakim się znajdujesz. Jeśli lubisz ryzyko i grę na krawędzi, kryptowaluty są stworzone dla Ciebie. Jednak podobnie jak z hazardem, musisz zachować umiar i przeznaczyć na ryzykowne inwestycję określoną część kapitału, której nie będziesz później modyfikować. Podejmij zatem rozsądną decyzję.

Jak kupić Bitcoina lub Ethereum?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.