Działania inwestycyjne wiążą się z koniecznością poświęcenia czasu na wybranie najlepszej docelowej platformy inwestycyjnej. Na rynku znajdziemy ich bowiem całe mnóstwo, ale tylko nieliczne warto rzeczywiście wziąć pod uwagę. Warto przy tym pamiętać, że platforma inwestycyjna (nazywana także tradingową, transakcyjną lub handlową) to narzędzie płatne, do którego dostęp będziemy musieli wykupić. Jakie są więc najlepsze platformy inwestycyjne?

Platforma eToro – numer jeden według wielu osób

Wybór odpowiedniej platformy inwestycyjnej determinuje wiele czynników. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowaną wiedzę już posiadamy i jakim budżetem dysponujemy. Wśród platform, które dedykuje się początkującym inwestorom jest eToro. Nie da się ukryć, że dzięki połączeniu platformy forex obchodování i Copy Tradingowej, potencjalny klient ma tutaj spore pole manewru.

eToro posiada ponad 1000 spółek i udostępniania materiały szkoleniowe, z których może skorzystać osoba dopiero ucząca się podstaw inwestycyjnych na takiej platformie. Na eToro klient ma możliwość handlowania walutami, giełdą, kryptowalutami czy surowcami. Ponadto możliwe jest dokonywania transakcji za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

A może jednak Markets.com?

Najlepsze investiční platformy to kilka propozycji. Markets.com to kolejny wybór, który wielu inwestorów uważa za najlepszy zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów z dużym doświadczeniem. To tutaj znajdziemy cenioną platformę inwestycyjną MetaTrader 5 wraz z licznymi edukacyjnymi wspomagaczami w postaci e-booków czy webinarów. Klienci mogą tutaj dokonywać transakcji na akcjach, walutach czy kryptowalutach. Osoby niezdecydowane mogą wypróbować wersję demo, aby zdobyć niezbędne doświadczenie.

Trade.com – trzecia propozycja

Trade.com również posiada w ofercie platformę MetaTrader 5. Poleca się ją głównie osobom zaawansowanym, które doskonale już wiedzą, na czym polegają wszelkie mechanizmy inwestycyjne. Co prawda, platforma umożliwia także wypróbowanie wersji demo. Na Trade.com będziemy mieć możliwść , indeksami oraz na giełdzie na żywo.

Trzeba dodać, że najlepsze platformy inwestycyjne wciąż zyskują na popularności. , Jedną z nich (dominującą na rynku europejskim) jest AvaTrade. Jej cechą szczególną jest udostępnianie użytkownikom bardzo rozbudowanych treści edukacyjnych – materiały wideo, e-booki i webinary o wysokiej jakości merytorycznej.

Najlepsze platformy inwestycyjne? Jest kilka propozycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.