Inwestorzy wciąż szukają nowych możliwości do rozszerzenia swoich działalności. Jedną z częściej obranych dróg są tzw. platformy inwestycyjne, które w znaczącym stopniu pomagają przy zawieraniu transakcji na światowych rynkach finansowych. Co więcej, dzięki nim inwestor ma nad tym pełną kontrolę w zasadzie 24 godziny na dobę przez cały tydzień z wyłączeniem weekendów. W przypadku kryptowalut sytuacja wygląda jeszcze inaczej – tutaj platformy inwestycyjne działają dosłownie na okrągło. Jakie platformy są najlepsze z perspektywy inwestora?

Inwestorzy

Czym jest platforma inwestycyjna?

Na rynku finansowym liczba dostępnych platform inwestycyjnych robi spore wrażenie. Wynika to z faktu, że jest to jedno z najważniejszych narzędzi dla inwestorów (umożliwia im handel). Co więcej, jest to rozwiązanie koniecznie bez względu na to, czy już mamy doświadczenie na rynkach finansowych, czy dopiero rozpoczynamy przygodę z tym biznesem.

Platforma inwestycyjna jest więc miejscem, przez które składamy zlecenia, zawieramy transakcje, a także analizujemy sytuację finansowe, strategie i wszelkie inwestycje. Można powiedzieć, że taka platforma jest dosłownym centrum dowodzenia naszych wszelkich operacji inwestycyjnych. Za jej pośrednictwem możemy połączyć się z wybranym rynkiem i korzystać z ofert, które posiadają brokerzy. Wśród przykładów takich platform inwestycyjnych jest chociażby MetaTrader 4 oraz xStation 5. Sam wybór takiej platformy ma diametralne znaczenie dla każdego inwestora – musi ona bowiem działać sprawnie i być niezawodna.

Którymi platformami inwestycyjnymi warto się zainteresować?

Jeśli już rozpoczynamy poszukiwania właściwej platformy inwestycyjnej, to warto się pochylić zwłaszcza nad kilkoma klasycznymi rozwiązaniami. Platforma musi być bowiem prosta w obsłudze i intuicyjna, a jednocześnie posiadać funkcje, które pozwolą nam, jak najwięcej danych wyciągnąć i zrozumieć.

Wśród najpopularniejszych platform inwestycyjnych jest MetaTrader 4 dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Jest łatwa w obsłudze i pozwala inwestować na takich rynkach jak Forex i CFD.

Drugą równie popularną platformą inwestycyjną jest xStation 5, która w 2016 roku została nagrodzona mianem najlepiej platformy transakcyjnej. Inwestor ma tutaj do wyboru mnóstwo przydatnych narzędzi, a sam interfejs jest czytelny i prosty w obsłudze. Platforma posiada także wbudowane kalkulatory, wykresy i wiadomości rynkowe, co wpływa na bezpośredni komfort jej użytkowania.

platformy inwestycyjne

Podczas wyboru platformy inwestycyjnej należy zawsze zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim – jak wygląda szybkość w realizacji zleceń? Jakie narzędzia dana platforma oferuje? Czy interfejs jest czytelny, a poszczególne mechanizmy łatwe w obsłudze? Czy platforma jest funkcjonalna? Czy uruchomimy ją na urządzeniach mobilnych? Jak wyglądają koszta użytkowania takiej platformy?

Po odpowiedzeniu sobie na takie właśnie pytania, możemy zdecydować czy rzeczywiście dana platforma nam odpowiada. Warto jednak dodać, że wielu brokerów posiada swoje własne autorskie narzędzia, które również mogą nam zaproponować w ramach współpracy. Właściwy research jest kluczem do osiągnięcia sukcesu!

Platformy dla inwestorów. Jakie platformy inwestycyjne są najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.